2019

Navigace

Pohádková stezka mezi borovicemi

11. 10. 2019 | Autor: Lucie Kaňáková

V sobotu 5. října 2019 připravil hokejový klub Pilsen Wolves ve spolupráci s Arboretem Sofronka den plný her a soutěží pro děti. Přestože bylo klasické chladné podzimní počasí a celý pátek propršel, sešlo se nečekané množství zájemců, především rodin s dětmi. To už bylo vidět od Třemošenského rybníka, kde parkovala auta i na louce.

Pohádková stezka mezi borovicemi začínala na dolní ploše arboreta, kde malí soutěžící dostali „startovní list“ a pokračovali v doprovodu rodičů vyznačenou trasou plnit úkoly. Na sedmi stanovištích se děti setkaly s čerty, vodníkem, Krakonošem, loupežníky, šaškem a v neposlední řadě s Karkulkou a velmi oblíbeným vlkem Chlupem, maskotem plzeňských hokejistů.

V cíli byly za splněné úkoly připraveny odměny, které si děti dlouho a pečlivě vybíraly. A tady si také mnozí návštěvníci opékali buřty na připraveném ohništi.

Přestože byla sobota chladná a všechny nás trápil velký vítr, zúčastnilo se „Pohádkové stezky mezi borovicemi“ na 1 400 účastníků.

Pro Arboretum Sofronka, kterou letos navštívilo 5.700 zájemců, to byla poslední akce pro veřejnost v tomto roce.

Těšíme se na první jarní den 21. března 2020, na který je naplánována už tradiční jarní procházka s názvem „Vítání jara aneb Z Rybárny na Sofronku“.

     

     

     

     

Informace o GDPR

 

Oficiální stránky města Plzně

 

Novinky na E-mail

0255

Město Plzeň