2007
Navigace
- Úvodní stránka
- Archiv
- 2007
- Partnerské zahrady na BUGA 07
Partnerské zahrady na BUGA 07
18. 12. 2007 | Autor: Ing. Klára Cílková
O významu výstavy BUGA 07, jejím průběhu i realizaci plzeňské zahrady jsme již dříve podrobně informovali (viz Související články). Tento článek přináší obrazové shrnutí dění kolem 12-ti zbudovaných partnerských zahrad. Samotná výstava byla mnohem rozsáhlejší, partnerské zahrady tvoří jen její nepatrnou část. Na závěr řečnická otázka: o které zahradě se domníváte, že měla největší úspěch? že byla nejčastěji fotografována? že byla nejhojněji prezentována v německých médiích?
Obr. 1, 2: Partnerská zahrada města Plzně - konec dubna 2007 - dva dny před slavnostním otevřením výstavy. Zahrada v jarním vegetačním aspektu s tulipánovými poli. Zahrada symbolicky ztvárněňuje hlavní plzeňské atributy - pivovarnictví (chmelové políčko, sud z Plzeňského Prazdroje), Plzeňské desky (leží při vchodu do zahrady), sadový okruh kolem centra Plzně (dlážděný střed + navazující kruhové záhony květin), 4 plzeňské řeky (modré mozaiky v pískovcových klínech v dlažbě), Spejbl a Hurvínek (usazeni na lavičce), typické české odrůdy růží (růžový záhon):
Obr. 3: Partnerská zahrada města Plzně - červen 2007, zahrada v letním aspektu v záplavě šalvěje, chmelu a růžoviště:
Obr. 4: Keramické figury Spejbla a Hurvínka, které jsou napevno spojené s lavičkou, se staly populárním místem k fotografování návštěvníků. Figury zhotovil známý plzeňský sochař pan Pleskal:
Obr. 5: Partnerská zahrada města Kuopio z Finska. Zahrada je dominantně ztvárněna typickou finskou žulou s charakteristickými modrými odlesky. Medvěd je typickým symbolem Kuopia:
Obr. 6: Partnerská zahrada města Temešvár z Rumunska:
Obr. 7: Partnerská zahrada německého města Norimberku:
Obr. 8: Partnerská zahrada města Goražde z Chorvatska:
Obr. 9: Partnerská zahrada města Fort Wyne z USA:
Obr. 10: Partnerská zahrada města Sliven z Bulharska:
Obr. 11: Partnerská zahrada města St. Denis z Francie: