2006

Navigace

Nový dětský koutek v Borském parku

4. 12. 2006 | Autor: Ing. Irena Tolarová

V Borském parku bylo na konci listopadu dokončeno nové dětské hřiště určené našim nejmenším. Veselé dětské prvky nahradily původní, málo zábavné pískoviště.

Požadavek na vytvoření nového dětského hřiště vznikl v průběhu veřejných projednání v letech 2004 - 2005, kdy se více než 70% návštěvníků vyslovilo pro zajímavé a kvalitní vybavení pro děti. O minulém víkendu, kdy bylo hřiště poprvé otevřeno, jej rodiče s dětmi doslova obléhali.

Celkový pohled na hřištěHoupadlo se slony

Dětský koutek se nachází na okraji louky pod minigolfem při cestě směrem do Českého údolí. Najdete zde především herní prvky určené malým dětem - od 1 roku do předškolního, nebo mladšího školního věku.  Herní prvky mají rozvíjet nejen pohybovou zdatnost dětí, ale různé posuvné a otočné součásti umožňují i další objevy.

Centrem oploceného dětského hřiště je velké oválné pískoviště vybavené pískovou dílnou, pracovním stolem pro malé kuchařky a dalšími hračkami, zároveň slouží jako bezpečná dopadová zóna. Ostatní dopadové plochy tvoří drobný oblý štěrk.

Nové prvky pro malé dětiMašinka

Pro trochu větší děti je zajímavá otočná síť, houpačky a velké houpadlo se slony na pružinách.Pro doprovod dětí je zde dostatek pohodlných laviček. Mimo oplocenou část, je na druhé straně cesty umístěna mašinka s vagónkem, která dětem připomene skutečné vlaky projíždějící parkem. Dětský koutek je díky menší docházkové vzdálenosti od obytných čtvrtí věnován nejmenším dětem.

Na větší děti je pamatováno v Českém údolí, kde se právě dokončuje hřiště  se sportovně náročnějšími prvky.

Všechny návštěvníky prosíme, aby neničili vybavení hřiště  a respektovali, že jsou prvky určeny malým dětem. Dospělé prosíme, aby důsledně zavírali vrátka, do oplocené části hřiště je zákaz vstupu se psy. Přejeme Vám a Vašim dětem mnoho pěkných zážitků!

Informace o GDPR

 

Oficiální stránky města Plzně

 

Novinky na E-mail

2055

Město Plzeň